Správné sledování pozitivní disciplíny

4122
Charles McCarthy
Správné sledování pozitivní disciplíny

Obsah

  • Čtyři kroky k účinnému sledování pozitivní disciplíny
  • Čtyři překážky, které zpochybňují účinnost sledování
 • Udržujte rutiny
 • Vědět, kdo jsou
 • Víte, jak mohou děti čelit tlaku vrstevníků??
 • Mít víru
 • Přestaňte něco dělat v omezeném čase nebo se izolujte
 • Časté chyby v pozitivní disciplíně
 • Použijte „R“ k obnovení
 • Jednejte více a méně mluvte
 • Rozhodněte se, co můžete udělat
 • Dejte děti do stejné lodi
 • Nechte děti, aby se o sebe postaraly
 • Dva jazyky
 • Sliby
  • Víry, které podporují chování
 • Získejte poselství lásky
 • Zvláštní čas být spolu
 • Povzbuzení versus chvála a odměna

Čtyři kroky k efektivnímu sledování pozitivní disciplíny

 1. Uspořádejte přátelskou diskusi, ve které každý vyjadřuje své pocity a myšlenky na konkrétní problém..
 2. Proveďte brainstorming, abyste našli možná řešení, a vyberte to, na kterém se vy a vaše dítě shodnete..
 3. Dohodněte se s dítětem na konkrétním čase.
 4. Vysvětlete dítěti, co obnáší konkrétní dohoda o čase, že tato dohoda nebo dohoda vyžaduje něco udělat v omezeném čase. Doporučuje se navázat před vypršením platnosti dohody..

Čtyři překážky, které zpochybňují účinnost sledování

 1. Chtějí, aby děti měly stejné priority jako dospělí.
 2. Být zaujatý spíše kritizováním než uváděním problému.
 3. Nestanovení dohod předem: nestanovení termínu.
 4. Nedodržení důstojnosti nebo úcty k vašemu dítěti nebo k sobě samému.

Sledování vyžaduje méně energie, je mnohem zábavnější a produktivnější než napomínání nebo trestání. Sledování je uctivým způsobem, jak pomoci dětem žít přiměřeně podle očekávání a priorit dospělých. Musíme si uvědomit, že děti mají své vlastní priority, ale sledovat nebo dělat některé z nich nás dělá šťastnými..

Následné kroky činí rodiče proaktivními a ohleduplnějšími než reaktivními a neuváženými.

Sledování umožňuje dětem spolupracovat a přispívat do rodiny prostřednictvím respektu, který se naučily. Jedná se o vynikající způsob vyjádření autority nebo povolení..

Děti, které se učí životní dovednosti, musí mít ze sebe dobrý pocit a stanou se přispívajícími členy společnosti..

Udržujte rutiny

Děti potřebují rutinu. Někteří rodiče si myslí, že ratina ničí spontánnost. Ve skutečnosti, když má rodina určitou rutinu, mají členové obvykle hodně spontánnosti a kreativity. Bez rutiny mnoho rodin zažívá místo spontánnosti chaos.

Jakmile bude stanoven pevný harmonogram, bude mít rodina možnost naplánovat další aktivity pro svůj volný čas..

Děti si rutinu užívají a reagují příznivě, protože se cítí s ratinou pohodlněji. Jakmile rutina zaujme její místo, převládne a rodiče nemusí nadále vydávat rozkazy..

Připravte ratinu a vyberte si čas na odpočinek pro celou rodinu. O tom lze diskutovat během setkání rodiny, ale je důležité, aby se všichni členové rodiny zapojili do rutiny. K vytvoření rutiny můžete použít hodiny. Nezapomeňte se soustředit na jeden problém najednou a stanovit časový limit pro dokončení rutiny. Nastavení ratiny předchází neshodám, jako je spánek, čas probuzení, čas na jídlo, čas na domácí úkoly, čas na domácí práce, čištění zubů a čas jít nakupovat.

Rutina pomáhá ukončit boj o moc. Dlouhodobými výhodami ratiny jsou bezpečnost, klidná atmosféra, sebevědomí a životní dovednosti pro vaše děti. Děti se učí být odpovědné za své chování, schopné a více spolupracovat s rodinou.

Vědět, kdo jsou

Víte, kde je váš syn? Jak se cítíte, když si přečtete tuto otázku: Myslíte si, že jste špatný rodič? Přiměje vás tato fráze k názoru, že při výchově dítěte můžete lépe pracovat? Myslíte si, že byste se měli připojit k rodičům, kteří trestají, kteří rádi odnímají dětem privilegia, kteří je učí nebo jim říkají, jak se mají chovat, a stydíte se prohledat svůj pokoj? Myslíte si, že byste měli mít na starosti život svého dítěte, například vybírat mu kamarády, sledovat jeho školní práci a ovlivňovat jeho volbu povolání? Jak můžeme naučit naše děti, aby se s důvěrou a odpovědností naučily starat se o svůj vlastní život, když převezmete veškerou povinnost a připravíte je o příležitost věřit si a rozvíjet dovednosti života??

Nyní byste rádi viděli otázku, která říká: Znáte svého syna? Víš, jak myslí tvůj syn? Víte, co vaše dítě chce od života? Jaké jsou jejich hodnoty, naděje a sny, ne vaše, ale vaše dítě? Už jste někdy vstoupili do světa svého dítěte a pokusili se respektovat a porozumět jejich pohledu? Zajímá vás, kdo je vaše dítě, nebo jste příliš zaneprázdněni snahou ho formovat a přizpůsobit se vašim hodnotám, nadějím a snům?

Další otázka, na kterou je třeba odpovědět, zní: Máte důvěru ve své dítě? Myslíte si, že vaše dítě je úžasná lidská bytost, která má potenciál učit se a růst v tomto náročném životě? Pokud svému dítěti věříte, je snazší přestat ho ovládat a trestat. Poté začněte používat podpůrné metody a věnujte jim uctivou péči, která je naučí životním dovednostem, které potřebují, když je dospělí nepřijímají.

Víte, jak mohou děti čelit tlaku vrstevníků??

Dospělí vynalezli mnoho vzdělávacích programů, které se zabývají tlakem vrstevníků. Tyto programy učí děti, jak říkat ne, když se je jejich přátelé snaží přesvědčit, aby vyzkoušeli například drogy a alkohol. Jsme překvapeni, když dospělí nikdy nemluví s teenagery. Možná jste si všimli, že mluvit s ... není to samé jako mluvit s ... Když mluvíme s dětmi, posloucháme je a bereme to, co nám říkají, vážně, protože opravdu chceme vědět, co si myslí a jak se cítí. Příkladem toho je dialog mezi Marií a její matkou, který následuje:

Matka Maria se zeptá své 16leté dcery, co si myslí o programu „Řekni drogám ne“..

Maria: Myslím, že je to něco hloupého.
Matka: co tím myslíš?
Maria: Z toho si hodně děláme legraci. Moji přátelé se mnou nikdy nepokouší mluvit o užívání drog a alkoholu. Jsou rádi, že říkám, že nechci, aby jim zbylo více.
Matka: Takže si nemyslíš, že existuje tlak vrstevníků?
Maria: Svým způsobem to existuje, ale nesnaží se mi říkat, co mám dělat. Co mě může na užívání drog zaujmout, je, když říkají, jak dobře se při jejich užívání cítí. Říkají: „Crack mi dělá dobře a vy můžete zůstat vzhůru celou noc, povídat si a užívat si párty, aniž byste se cítili unaveni.“ Také o pití alkoholických nápojů říkají, že je opravdu zábavné být opilý. Přemýšlel jsem o jejich použití, abych zjistil, zda jsou opravdu tak dobří, jak se říká.
Matka: Tak proč jsi to neudělal??
María: Nerada bych přemýšlela, co by o mně mohli říkat ostatní lidé. Nechci být droga. Kromě toho jsem viděl, jak se dostávají lidé, kteří užívají drogy. Jsou úplně ztraceni. Nechci riskovat, že se mi to stane.
Matka: Takže jsi myslel na sebe.
Maria: Ano ...
Matka: Jsem ráda, že víš, co chceš, a že máš dost odvahy udržet se při zemi, když si o tobě někteří tvoji přátelé myslí něco jiného..

Maria se učí, jak myslet, ne co si myslet. Její matka ji v procesu povzbuzuje tím, že jí klade otázky a poslouchá ji. Někdy jí matka dá nějaké informace, které je Mary ochotná vzít v úvahu, protože jí nejsou poskytovány formou přednášky. Matka v ní hodně věří. María cítí, že důvěra její matky a bezpodmínečná láska jí dodávají důvěru a důvěru v sebe samu, aby se stále učila a přemýšlela o sobě.

Mít víru

Víra v děti neznamená, že mohou dělat všechno správně. Znamená to přijmout dítě takové, jaké je. že většinou mohou jednat podle svého věku, což znamená, že se ne vždy chystají umýt nádobí nebo sekat trávník. S vírou v naše děti a v sebe samé se můžeme poučit z chyb.

Víra v naše děti neznamená, že jsou připraveny dělat všechno pro sebe. Stále potřebují lásku, podporu a pomoc, aby se naučili dovednosti života. Když máte víru, nemusíte je ovládat a trestat. To nám dává trpělivost učit je pomocí tréninkových metod, jako jsou: řešení problémů, sledování, rodinné schůzky, kladení otázek o tom, co?, Jak?, Proč?, Které pomáhají dítěti učit se z vlastních chyb. Mít víru zahrnuje sledování dlouhodobé perspektivy a učení, kdo je vaše dítě nyní..

Přestaňte něco dělat v omezeném čase nebo se izolujte

Nejběžnějším způsobem, jak dnes děti ukáznit, je zbavit je něčeho nebo je izolovat. To pomáhá stimulovat dítě a mít tréninkové zážitky, místo aby ho trestalo nebo ponižovalo. Časový limit je stimulující, když účelem je dát dítěti šanci na krátkou dobu na přemýšlení a poté začít znovu, jakmile je připraveno změnit své chování. Časový limit poskytuje období na ochlazení. Někteří rodiče říkají svým dětem: „jděte do svého pokoje a přemýšlejte o tom, co jste provedli.“ Rodiče, kteří to dělají, se cítí provinile, stydí se a trpí. Těmto rodičům je třeba říci, že izolace nebo umožnění dítěti přestat něco dělat nestačí, musí jim být vysvětleno, že všichni potřebujeme čas, abychom byli venku, protože se všichni můžeme chovat nevhodně a děláme chyby. Můžete dítěti říct: „Vaše chování je nevhodné“ a zeptat se „Můžete jít do svého pokoje?“ A řekněte mu, že až se bude cítit lépe a bude připraven změnit své chování, může přijít.

Časté chyby v pozitivní disciplíně

Co jste se jako dítě naučili o chybách?

 1. Chyby jsou špatné.
 2. Nesmíte dělat chyby.
 3. Jste hloupí, špatní, neadekvátní a neúspěšní, pokud děláte chyby.
 4. Pokud děláte chyby, nedávejte lidem vědět

Na chyby je třeba pohlížet spíše jako na poučení, než jako na nevhodné. Naučte děti, že dělat chyby je příležitost ocenit pomoc druhých. To je povzbuzuje, aby převzali odpovědnost za to, co dělají..

Použijte „R“ k obnovení

Každý přizná chybu, ale to se neprokáže, dokud se člověk neomluví. Pokud se dítě chce smířit s tím, co udělalo, mohou mu pomoci tři „R“ uzdravení. Tyto jsou:

 1. Uznejte chybu s pocitem odpovědnosti místo viny
 2. Smířit - omluvit se osobě, která ublížila nebo urazila.
 3. Pokud je to možné, vyřešte problém společnou opravou.

Jednejte více a méně mluvte

Snažte se místo mluvení jednat. Místo toho, abyste svému dítěti říkali, aby bylo zticha, zkuste zůstat zticha, abyste zjistili, zda dítě věnuje pozornost. Pokud s hračkou bojujete, sundejte ji a odložte na místo, kam na ni nedosáhnete. Nemusíme říkat ani slovo, pochopí, že až skončí boj, bude mít hračku znovu.

Rozhodněte se, co můžete udělat

Musíte se naučit, že jediné chování, které můžete ovládat, je vaše vlastní. Rozhodněte se, co můžete dělat, místo abyste se snažili ovládat ostatní. Možná budete schopni přimět své děti, aby k vám jednaly s úctou, ale nemůžete je přimět, aby se cítily respektovány. Mnoho rodičů je příliš zaneprázdněno snahou ovládat své děti, místo aby se naučili ovládat sami sebe..

Zkuste se s dítětem dohodnout na tom, co je ochotno udělat. Každou noc od 19:00 do 21:00 mu můžete říct, že jste ochotni mu pomoci s úkoly. Pokud chce vaši pomoc, řekněte mu, že je k dispozici v uvedeném čase. Pokud ji hledá v jinou než stanovenou dobu, řekněte mu, že nebude k dispozici do 19:00 následujícího dne. Další příklad: „odmítají vést, když děti v autě vydávají velký hluk, místo aby zastavily a čekaly, až se uklidní. Můžete jim také odepřít zálohu na příspěvek na příští týden. Můžete je také ignorovat, když dostávají dovnitř a ven z vašeho auta, aby si zdříml a jeho práce byla přerušena.

Dejte děti do stejné lodi

Dospělí mají často ve zvyku volat jedno dítě, nikoli všechny členy rodiny. To není příliš pohodlné, protože to povzbuzuje někoho, aby někoho odhodlaně odhodil, a podporuje soupeření mezi sourozenci. Pokud se děti hádají o přední sedadlo automobilu, řekněte jim: „Nikdo nebude sedět vpředu, pokud nenajdeme alternativu, aby každý měl právo sedět.“ Umístění dětí do stejné lodi pomáhá vypořádat se s drby mezi nimi. Vaše děti mohou odpovědět, že to není fér, mohou říci: „Neudělal jsem nic špatného, ​​mami, ten, kdo to udělal, byl Carlos, já ne.“ Poté odpovězte: „Nezajímá mě, kdo to udělal nebo čí chyba, pouze hledání řešení problému. O tom si povíme na setkání rodiny.“.

Nechte děti, aby se o sebe postaraly

Pokud se dospělí zapojí do řešení konfliktu mezi dětmi, může se to dostat do nepříjemné situace. Děti mají způsob, jak pracovat, a mohou být efektivní a efektivní. Pomysli na dobu, kdy se rodiče hádají o situaci a děti jsou připraveny hrát si šťastně. Dejte dítěti šanci. Příklad: Při sdílení hry Nintendo může rodič říci: „Vezmu vám hru, dokud nenajdete způsob, jak ji sdílet, aniž byste museli bojovat.“ Děti souhlasí a rozhodnou se na tom pracovat. Jeden jej použije v pondělí a ve středu a druhý v úterý a ve čtvrtek a v pátek jej mohou používat oba. Tímto způsobem mezi sebou uzavírají dohody.

Dva jazyky

Pokud chcete lidem porozumět, dávejte pozor na to, co dělají, a ne na to, co říkají. Pozor na jazyk. Možná říkají jediné slovo ústy a nohama jiné. Lidé svými slovy vyjadřují dobré úmysly, ale jejich činy nám říkají pravdu o tom, co chtějí. To funguje dvěma způsoby. Je důležité, aby rodiče byli konzistentní se svými dětmi, aby jejich slova odpovídala jejich činům. To pomáhá dětem více věřit v rodiče, protože věnují více pozornosti tomu, co dělají, než tomu, co říkají. Mnoho rodičů nemůže věřit v děti. Alfred Adler říká: „Sledujte pohyby, ne slova.“ Jste na cestě ke zdravější komunikaci, když jsou vaše slova a činy shodné.

Sliby

Nedávejte sliby, které nebudete dodržovat. Místo toho, abyste řekli „zítra vás můžu vzít na nákup“, raději počkejte, až budete připraveni jít, a potom to řekněte dítěti. Je čas jít nakupovat, chcete jít se mnou? Slíbit něco dítěti a pak zapomenout je jedním ze způsobů, jak ho odložit. Místo slibu řekněte svému dítěti, že ještě nejste připraveni na závazek. Můžete dítěti říct, aby nedávalo mnoho slibů, aby je nepřijalo „Ukaž mi, že jsi připraven tento slib splnit, a pak budu připraven, abychom to společně splnili.“.

Víry, které podporují chování

Za každým chováním je víra, ale jedná se pouze o chování. Poznání víry a chování je pro vás efektivnější. Příklad této situace je následující:

Matka je těhotná. Jdete do nemocnice porodit a přivézt dítě domů s sebou. Má čtyřletého chlapce. Pojďme analyzovat, co si toto dítě myslí, že existuje mezi matkou a dítětem. Jak interpretujete tento vztah?

Může si myslet - „Máma miluje dítě víc než já.“ Co se dítě snaží udělat, aby upoutalo pozornost nebo lásku své matky? Dítě mění své chování a chová se jako dítě. Křičte, požádejte o láhev nebo si zašpinte kalhoty, abyste upoutali pozornost své matky. Naše chování je založeno na naší víře. Chování a přesvědčení přímo souvisí s hlavními cíli lidí a pocit, že k nám patří, je velmi důležitý. Všichni chceme mít pocit, že k nám patří a že jsme důležití. Jsme aktivními účastníky procesu rozhodování o sobě, ostatních a životě; a naše chování je založeno na našich rozhodnutích. Pochopení rozhodovacího procesu a toho, jak si vaše děti vytvářejí víru, je prvním krokem k pochopení jejich chování. S těmito znalostmi a porozuměním můžete stimulovat své děti tím, že jim poskytnete příležitost změnit své nezdravé přesvědčení a chování samy. Snažíme se najít a cítit se důležití zapojením se do negativního chování. Existují čtyři nesprávné cíle, které vedou k negativnímu chování:

 1. Upozornit
 2. Umět
 3. Pomsta
 4. Vzdání se nebo zapojení do deaktivačního chování

Říkáme těmto skrytým důvodům, proč děláme to, co děláme, protože si toho nejsme vědomi. Je důležité, abyste pochopili skryté víry v chování vašich dětí. Pak jste připraveni přemýšlet o tom, jak je povzbudit, když se chovají negativně a cítí se sklíčeně..

Získejte poselství lásky

Získání poselství lásky vašemu dítěti je skvělý dárek, který nabízíte. Vytvářejí si o sobě názory prostřednictvím vnímání, které jim ukazuje, jak se k nim cítíte. Když se cítí milovaní, že patří, že jsou důležití, mají pevný základ, na kterém mohou stavět pro svůj potenciální rozvoj. Váš pozitivní vliv přichází, když dorazí poselství lásky.

Emoční poctivost - znamená, že dáváte najevo, kdo jste, jak přemýšlíte, co cítíte a co sdělujete ostatním. Jakmile to přijmete, může to vašim dětem pomoci dosáhnout stejné emoční jistoty jako vy..

Pocity nám dávají cenné informace, je to jako když se rozsvítí výstražná světla vozu, dáváme pozor a víme, že se s vozem něco děje. Musíte se pokusit problém vyřešit. Pokud se cítíme osamělí a depresivní a posloucháme svůj vnitřní hlas, můžeme lépe nasměrovat naše pocity. Někteří lidé neradi přemýšlejí o svých pocitech, protože nevěří v to, jak se cítí, a navíc věří, že s tím nemohou nic dělat. Jakmile ten pocit přijmeme bez úsudku, lze s tím něco udělat. Když se vaše dítě cítí naštvané nebo rozčílené, vyjadřuje to. Když posloucháte, pokuste se vysvětlit, že na zažívání těchto pocitů není nic špatného. Pocity se liší od myšlenek. Pocity popisují, že se ve vás něco děje. Když se naučíte tyto pocity vyvolat, získáte o sobě cenné informace. Pocity nejsou dobré ani špatné, správné nebo nesprávné, logické nebo nelogické. Jsou to jen pocity. Obvykle jsou popsány jediným slovem šťastný, zraněný, pohodlný, hladový, ospalý, smutný, podrážděný, radostný, nešťastný a neschopný. Nejdůležitější je, že musíte věnovat pozornost svým pocitům, pojmenovat je a říct ostatním, jak se cítíte..

Zvláštní čas být spolu

Děti potřebují čas, aby byly samy se svými rodiči. Když jsou malí, potřebují to víc. Když stárnou, stane se tato speciální doba ratinou. Naplánujte si aktivity, abyste byli se svým dítětem, a užijte si zvláštní čas.

Hrajte se se svým dítětem spontánně: na podlaze, v parku, vařte společně nebo se věnujte jiným domácím úkolům. Důležité je věnovat čas sdílení a zábavě. Vytvořte si příjemné vzpomínky na zábavu se svým dítětem místo toho, abyste povzbuzovali vážné situace. Rodinná zábava nemusí trvat dlouho nebo stát spoustu peněz. Společnou zábavou zmizí mnoho problémů a děti při sdílení se svými rodiči zažívají potěšení z plnosti.

Povzbuzení versus chvála a odměna

Rudolph Dreikurs, adlerovský psycholog, autor knihy „Chitaren: The Challenge“, říká: „Děti potřebují stimulaci, jako rostliny potřebují vodu.“ Povzbuzení ukazuje druh lásky předávané dětem, díky níž jsou dostatečně dobré, jaké jsou. Povzbuzení je učí, že to, co dělají, je oddělené od toho, kdo jsou. Povzbuzení dává dětem vědět, že si cení toho, že jsou samy mimo předsudky. Prostřednictvím povzbuzení učíme děti, že chyby jsou pouhou příležitostí učit se a růst, spíše než něčím, co by je zahanbilo..

Je rozdíl mezi chválou a povzbuzením. Je snadné pochválit nebo odměnit dítě, které se chová dobře, ale; Co řekneme dítěti, které nejedná správně, má negativní chování a nemá ze sebe dobrý pocit? Tyto děti potřebují větší podporu než ostatní.

Chvála a odměna učí děti spoléhat se spíše na to, že budou souzeny ostatními, než aby se spoléhaly na svou vlastní moudrost a hodnocení. „Budu v pořádku, jen když mi to řekne někdo jiný.“ To jim brání dělat chyby místo toho, aby se z chyb poučili. Příklady povzbuzení:

"Co si myslíš o _____?"
„Co se stalo? Máte vůbec ponětí, proč se to stalo?“
„Chtěli byste pomoci s tím, co děláte?“
"Hej, každý má svůj špatný den. To samé se nám stalo mnohokrát." "

Členové rodiny si mohou navzájem psát povzbudivé poznámky. Z dlouhodobého hlediska povzbuzení vytvoří v rodině pozitivní klima.

Naučte své děti rozdávat komplimenty. Zeptejte se jich, co si myslí o přijatých komplimentech.

Děti si myslí, že to, že se necítí pohodlně nebo že nemusí skládat poklonu, je hloupé. Udělejte kompliment rodinnému zvyku.

Dobré pocity rostou ve vaší rodině s praxí povzbuzení a komplimentů navzájem i lidem, s nimiž komunikují.


Zatím žádné komentáře